Директор Департаменту фінансів Микола Копачевський взяв участь у виїзній нараді з головами райдержадміністрацій, міськими головами міст обласного значення та головами об’єднаних територіальних громад
Директор Департаменту фінансів Микола Копачевський взяв участь у виїзній нараді з головами райдержадміністрацій, міськими головами міст обласного значення та головами об’єднаних територіальних громад, що відбулась під головування голови ОДА Валерія Коровія на базі Сосонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вінницького району.
Директор Департаменту фінансів ОДА Микола Копачевський проінформував присутніх про підсумки виконання обласного бюджету 2018 року та пріоритетні напрями формування на 2019-й.
«По бюджетах Вінницької області очікується виконання дохідної частини на 103,5%. За даними райміськфінуправлінь очікується невиконання річних планових показників, затверджених радами, в чотирьох бюджетах. Зокрема, в бюджеті Могилів-Подільського не надійде до плану доходів сума в 7,6 млн грн (6,9%,), в міста Ладижина – 6,1 млн грн (3,2%), в Томашпільському районному бюджеті – 2,5 млн грн. (8,7 %), в Томашпільській ОТГ – 3,9 млн грн (8,2%).
– Одним із факторів, що впливає на надходження платежів до бюджету, є наявність заборгованості податків і зборів (податковий борг в частині зобов’язань), яка станом на 1 жовтня року складала 172,1 млн грн та збільшилася, порівняно з початком року на 3,8 млн грн», – зазначив директор Департаменту фінансів ОДА Микола Копачевський.
Так, за словами очільника Департаменту найбільші суми заборгованості податків на доходи фізичних осіб – 41,0 млн грн, платі за землю – 81,2млн грн, єдиному податку – 14,6 млн грн. Значний ріст недоїмки спостерігається у Жмеринському районі – 5,6 млн грн, у Липовецькому – 2,8 млн грн, у Могилів-Подільському – 2,2 млн грн, у Тиврівському – 2,1 млн грн.
«Загальна незабезпечена потреба в коштах на видатки з оплати праці із нарахуваннями станом на 20 жовтня по місцевих бюджетах області складає 89,2 млн грн, що менше задекларованого місцевими органами влади показника на 32,7 млн грн.
Аналізуючи використання субвенцій, Микола Анатолійович зазначив, що, відповідно до пункту 24 прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», залишки коштів за субвенцією в сумі 116,4 млн грн зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів для здійснення відповідних витрат у 2018 році з урахуванням їхнього цільового призначення. Так, за десять місяців цього року залишок субвенції, який станом на 1 січня цього року складав 116,4 млн грн, використано на 85,7%, або 99,7 млн грн. Залишки субвенції на 1 жовтня на рахунках місцевих бюджетів складають 16,5 млн грн, в тому числі, за загальним фондом – 12,4 млн грн, а за спеціальним – 4,1 млн грн. Найбільший обсяг коштів субвенції – на рахунку місцевих бюджетів Вінницького – 6,1 млн грн, Крижопільського – 1,1 млн грн, районів та ОТГ м. Гнівань – 1,7 млн грн, м. Немирів – 1,4 млн грн, с. Краснопілка Гайсинського району – 1 млн грн».
Підсумовуючи інформацію, Микола Копачевський наголосив, що у 2018 році, відповідно до нововведень, необхідно забезпечити прийняття місцевих бюджетів до 25 грудня.
Також учасники наради оглянули приміщення школи, сучасно обладнані класи з одномісними партами, спортивну залу, інтерактивні куточки для відпочинку дітей. Реконструкція навчального закладу тривала з 2007 року, активні роботи розпочались із 2012 року, фінансування яких здійснювалось з Державного фонду регіонального розвитку і частково – з обласного та районного бюджетів. Загальна сума, витрачена на будівництво, склала близько 48 мільйонів гривен.