Гаряча лінія

Відбувся онлайн-семінар по питанню виконання місцевих бюджетів області за 2022 рік та І квартал 2023 року


6 квітня 2023 року за сприянням Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування  і завдання по забезпеченню їх виконання у 2023 році за участі сільських, селищних, міських та голів районних рад Вінницької області, керівників фінансових органів місцевих рад.

Під час семінару обговорено хід виконання дохідної частини місцевих бюджетів за 2022 рік та проблемні питання виконання бюджету у воєнний час в 2023 році. Протягом першого кварталу 2023 року надійшло 3 703,0 млн грн, що складає 107,0 відсотків виконання планових показників, або перевиконання складає 241,5 млн грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 31,6 відсотка, або на 890,1 млн грн. Забезпечено виконання планових показників по 49 територіальних громадах. Не забезпечено виконання планових показників по 14 бюджетах територіальних громад.

Акцентовано увагу на окремих проблемних питаннях фінансування установ і закладів соціально-культурної сфери у 2022-2023 роках. Зокрема, щодо фінансування закладів бюджетної сфери області, оплати праці (за результатами щомісячного моніторингу), впорядкування та оптимізації мережі, штатів і контингентів бюджетних установ та закладів, безумовного виконання частини 4 статті 77 та частини 1 статті 51 Бюджетного кодексу України, вжиття заходів з енергозбереження та енергозаощадження.

Крім того, обговорено результати та недоліки допущені при здачі річної звітності про виконання місцевих бюджетів за 2022 рік. Наголошено на стан виконавської дисципліни щодо виконання завдань Міністерства фінансів України та Департаменту фінансів обласної військової адміністрації.

Обговорено проблеми, які виникають у процесі виконання місцевих бюджетів області та фахівцями Департаменту фінансів надано відповіді на актуальні питання територіальних громад.

Дякуємо ЗСУ за можливість жити, працювати та проводити подібні онлайн-семінари.