Гаряча лінія

Відбулось засідання колегії Департаменту фінансів Вінницької облдержадміністрації


25 липня під головуванням директора Департаменту фінансів Вінницької ОДА Миколи Копачевського відбулось засідання колегії Департаменту фінансів.      

Участь вякиму взяли спеціалісти та працівники Департаменту фінансів,начальники фінансових управлінь районних державних адміністрацій, міських фінансових управлінь та фінансисти об'єднаних територіальних громад.

Під час засідання очільник Департаменту інформував присутніх щодо ситуації в області станом на 01.07.2017 року та підвів підсумки виконання обласного бюджету за І півріччя 2017 року.

Також, на виконання Плану заходів з впровадження та реалізації в області проекту «Гендерне бюджетування в Україні», затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 21.06.2017 року №431, на засіданні, учасників розширеної колегії Департаменту фінансів облдержадміністрації ознайомлено з проектом Гендерно-орієнтованого бюджетування в Україні та презентовано результати гендерного бюджетного аналізу окремих програм у галузі охорони здоров’я Вінницької області.

В ході презентації Миколою Копачевським та начальником управління фінансів соціально-культурної сфери та місцевих органів влади Департаменту фінансів Віктором Квятом висвітлено основні завдання та мету гендерного бюджетування, практику і перспективи запровадження цього методу управління бюджетними ресурсами в Україні та на Вінниччині, представлено проміжні результати гендерного бюджетного аналізу програмних напрямків «Протидія епідемії ВІЛ-інфекції та СНІДу» і «Профілактика, діагностика та лікування вірусних гепатитів В і С у Вінницькій області» за 2015-2016 роки.

Наведена інформація зацікавила учасників колегії. На думку присутніх, запровадження елементів гендерного бюджетування має стати невід’ємною частиною програмно-цільового бюджетування, а застосування в бюджетному процесі результативних показників (показників затрат, продукту, ефективності та якості), розрізнених за статтю, віком, місцем проживання, соціальною належністю тощо позитивно вплине на раціональність розподілу бюджетних ресурсів між різними категоріями споживачів послуг, а також підвищення рівня задоволення суспільних потреб різних ґендерних груп.