Гаряча лінія

Прийнято обласний бюджет на 2018 рік


Вчора, у сесійній залі, під час чергової засідання 27 сесіїобласної Ради 7 склаканнядиректор Департаменту фінансів інформував присутніх про обласний бюджет на 2018 року.

За словами очільника Департаменту в основу розрахунків бюджету було покладено показники доходів, видатків та обсяги міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, розраховані Міністерством фінансів України на 2018 рік.

«Основна мета прийняття зазначеного проекту рішення «Про обласний бюджет на 2018 рік» – забезпечення безперебійного функціонування бюджетних закладів та установ області (виплата заробітної плати, оплата за енергоносії та комунальні послуги, придбання медикаментів та продуктів харчування для закладів медичного і соціального спрямування). Окрім того, в проекті передбачено фінансування низки соціально важливих програм – лікування хворих із хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу – 43 млн грн; видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 24, 5 млн гривень; відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань –  40,9 млн грн. Передбачено фінансування обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями – 15,9 млн грн.», - повідомив почадовець.

Також передбачено кошти на реконструкцію автомобільних доріг загального користування в сумі 623 мільйонів гривень. На фінансування обласної програми підтримки учасників АТО та їхніх сімей передбачено 6,8 мільйонів гривень. В депутатському фонді на виплату допомоги соціально незахищеним верствам населення у 2018 році – 7 млн грн, а на фінансування програм «Власний дім» та «Будівництво доступного житла» – 11,9 млн грн.Загальний обсяг обласного бюджету склав понад 10 млрд грн, у тому числі, доходи загального фонду бюджету визначено у сумі 9 млрд 246 млн грн, доходи спеціального фонду бюджету – у сумі понад 986 млн грн.Видаткова частина обласного бюджету складає понад 10 млрд грн, з них обсяг видатків загального фонду бюджету у сумі 9 231 805,200 млрд грн та видатків спеціального фонду – понад 998 млн грн.

Важливими джерелами доходів загального фонду обласного бюджету є податок на доходи фізичних осіб, що складає 86,4% планового обсягу загальних  надходжень та 10% податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки, рентні платежі.

У складі доходів спеціального фонду – основна питома вага власних надходжень бюджетних установ – 69,9% від загального обсягу запланованих доходів. Крім того, важливим є екологічний податок, питома вага якого – 29,9 %.