Гаряча лінія

Офіційна делегація з Вінниччини обмінюються досвідом з румунами щодо фінансування та утримання бюджетних закладів


            21 жовтня учасники вінницької делегації, яку очолив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, відвідали комуну Чуря Ясського повіту Румунії.

         Ця комуна об’єднує 15 громад і нараховує 15 тис. населення. У комуні налагоджена логістика. Функціонують дитячі садочки, школи, місцева поліція.

         Делегація вінничан відвідала спеціалізований медичний заклад – лікарню нейрохірургії. Дана лікарня частково фінансується з державного бюджету, а частково за рахунок коштів ЄС, але основні кошти отримуються з місцевих бюджетів, адже децентралізація в Румунії відбулася ще в 90-х роках. Ще одним плюсом для медицини в Румунії є запровадження страхової медицини.

         Також делегація відвідала місцевий пологовий будинок. Цей заклад в Румунії один з найбільших і обслуговує жителів усього Ясського повіту. Пологовий будинок розрахований на 400 ліжкомісць і працює в ньому більше 700 осіб медичного та обслуговуючого персоналу.

         Не залишилась поза увагою делегації і котельня, яка обслуговує комплекс будівель пологового. Котельня працює на газу, але розрахунок здійснюється не за кубометр, а за гігакалорій газу. Тобто оплата здійснюється за енергію.

         Ще одним закладом, який відвідала вінницька делегація стала школа для дітей з розумовими вадами, артистів. В школі постійно перебуває 300 дітей і ще 300 – ходять у звичайну школу, але постійно знаходяться під наглядом учителя. На одну дитину в рік виділяється 25 тисяч грн. Батьки купують лише канцтовари. Варто зазначити, що кожна дитина має родину.

         На території Румунії діють відповідні асоціації, типу громадських організацій, які реалізують проект ЄС. Через таку асоціацію дана комуна реалізувала 53 проекти на 2,5 млн.євро, які були спрямовані для закладів культури, розвитку сільського господарства, тощо.

         На завершення дня делегація відвідала овочесховище, збудоване цього року за кошти ЄС та бюджету повіту в рамках реалізації спільного україно-молдово-румунського проекту.