Гаряча лінія

Громади Вінниччини обговорили особливості формування місцевих бюджетів у 2019 році


Вчора, 3 грудня, Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування, діяльність якого підтримується Програмою «U-LEAD  з Європою» та Мінрегіоном, провів семінар  «Проблемні питання підготовки проектів рішень про місцеві бюджети на 2019 рік» для фахівців  фінансових  підрозділів органів місцевого самоврядування ОТГ Вінницької області.

У заході взяли участь керівники фінансових управлінь міських та селищних рад, очільники фінансових відділів об’єднаних територіальних громад.

Під час семінару учасники змогли ознайомитися з найбільш актуальними  питаннями прямих фінансових відносин з державним бюджетом.

 «Семінар дуже корисний, ми  отримуємо багато нової та цікавої інформації.  Адже через зайнятість не завжди можна спланувати  все належним чином. Саме після таких навчань ми допускаємо значно менше помилок під час експертизи бюджету та роботи з документами», - зазначила начальник фінансового управління ОТГ Калинівської  міської ради Наталія Гаврилюк.

Про важливе значення обміну думками з колегами, а також про прийняття рішень з урахуванням їх досвіду повідомила начальник фінансового управління Хмільницької міської ради Тетяна Тищенко: «З 20 листопада наше місто стало об’єднаною територіальною громадою. Статус міста ми не втрачаємо, адже як і раніше залишаємося містом-курортом державного значення. Оскільки до нас приєдналась сільська громада, то наступного  року запланований об’єднаний бюджет, чекаємо розрахунків Міністерства фінансів України. За попередніми даними базові розрахунки збільшились. На мою думку, такий семінар є досить корисним, адже фахівці мають можливість поділитися досвідом, дійти до спільного розв’язання нагальних питань. Як правило таке рішення є більш ефективним та корисним для громади».

Під час семінару учасники ознайомились  із основними аспектами  формування місцевих бюджетів у 2019 році.

Про формування дохідної частини місцевого бюджету та зміни до Податкового та Бюджетного кодексів у частині зарахування платежів до місцевих бюджетів доповіла заступник начальника управління бюджетної політики,начальник відділу доходів та економічного аналізу Департаменту фінансів Вінницької ОДА Таіса Джоган.

Також начальник відділу методології та організації бюджетного процесу і ОТГ  Департаменту фінансів ОДА  Андрій Шарий  обговорив з присутніми проблемні питання, що виникають при формуванні проекту рішення про місцевий бюджет  на 2019 рік

У свою чергу, радник з питань місцевих фінансів Вінницького ЦРМС Святна Інна ознайомила представників громад області  з типовими рішеннями  про місцевий бюджет. Вона також надала прогноз на наступні два бюджетні періоди.