Гаряча лінія

до Вінницької області завітали близько ста представників іноземних делегацій, щоб на прикладі Вінниччини ознайомитись з національним досвідом впровадження реформ щодо децентралізації.


У рамках мережевої конференції «Децентралізація, демократизація та місцеве самоврядування», що проводиться під патронатом Швейцарсько-Українського проекту «DESPRO», 16 травня до Вінницької області завітали близько ста представників іноземних делегацій, щоб на прикладі Вінниччини ознайомитись з національним досвідом впровадження реформ щодо децентралізації.

Перед групою іноземних представників в напрямку «Партисипативне і гендерно-чутливе бюджетування» з презентацією виступив начальник управління фінансів соціально-культурної сфери та місцевих органів влади Департаменту фінансів Вінницької облдержадміністрації Віктор Квят. Тема виступу: «Бюджетний процес в Україні. Бюджетування на регіональному рівні: досвід гендерно-чутливого бюджетування у сфері охорони здоров'я Вінницької області».

В ході презентації Віктором Квятом було висвітлено основні засади та охарактеризовано складові бюджетної системи України, ключові етапи формування складання і затвердження державного бюджету та місцевих бюджетів України. Також було презентовано основні результати гендерного бюджетного аналізу Обласної програми «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян» на 2016-2020 роки за напрямком «Протидія епідемії ВІЛ-інфекції та СНІДу», який здійснювався у Вінницькій області у 2017 році під патронатом Українсько-Шведського проекту «Гендерно-орієнтоване бюджетування в Україні» (ГОБ-проект).

Нагадуємо, що у 2017 році Вінницька область була залучена до участі у реалізації проекту ГОБ, який проводиться в рамках співпраці з Урядом Королівства Швеція у сфері фінансового та технічного співробітництва і відповідно до угоди між Міністерством фінансів України та Шведським агентством міжнародного розвитку (SIDA).

Співпраця Вінниччини з ГОБ-проектом продовжується і у 2018 році. Цьогоріч проводиться гендерний бюджетний аналіз «Обласної цільової соціальної програми оздоровлення, відпочинку дітей і молоді, розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до 2018 року».