Гаряча лінія

Державна субвенція на відшкодування вартості лікарських засобів (реімбурсацію): за квітень-серпень профінансовано 12,8 млн.грн. або 98,1% за помісячним розписом


Починаючи з квітня поточного року впроваджується програма державного відшкодування вартості лікарських засобів при амбулаторному лікуванні хворих на серцево-судинні хвороби, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму.

На здійснення вказаних видатків в обласному бюджеті передбачено 28774,8 тис.грн за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету обласному бюджету, які було розподілено між бюджетами адміністративно-територіальних одиниць області.

Відповідно до помісячного розпису надійшло до обласного бюджету за квітень-серпень 13062,7 тис.грн. коштів вказаної субвенції, які повністю перераховано до районних бюджетів, бюджетів міст обласного значення та бюджетів об’єднаних територіальних громад.

З метою здійснення аналізу стану реалізації програми державного відшкодування вартості лікарських засобів при амбулаторному лікуванні хворих на серцево-судинні хвороби, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, Департаментом фінансів облдержадміністрації запроваджено відповідний щотижневий моніторинг.

Так, за оперативною інформацією фінансових органів області станом на 31 серпня 2017 року профінансовано медичні заклади в обсязі 12819,6 тис.грн. (відсоток освоєння за помісячним розписом квітня-серпня складає 98,1%), та фактично проведено відшкодувань за отримані ліки в сумі 11385,7 тис.грн.

Питання реалізації заходів програми державного відшкодування вартості лікарських засобів хворим на окремі захворювання (реімбурсації) знаходиться на постійному контролі Департаменту фінансів облдержадміністрації.