Гаряча лінія

16 лютого 2021 року відбулося засідання колегії Департаменту фінансів Вінницької ОДА за підсумками виконання бюджету області за 2020 рік


16 лютого 2021 року відбулося засідання колегії Департаменту фінансів Вінницької обласної державної адміністрації за підсумками виконання бюджету області за 2020 рік та питань щодо виконання місцевих бюджетів у 2021 році.

В колігії взяли участь керівники фінансових органів районних державних адміністрацій та міських, селищних і сільських територіальних громад.

Заступник Голови обласної державної адміністрації Сергій Здітовецький, який відкрив засідання колегії, зазначив, що 2020 рік був досить складним, зокрема,трансформація адміністративно-територіального устрою України призвела до оптимізації кількості місцевих бюджетів у Вінницькій області з 735 бюджетів до 70. І це все відбувалося на фоні всесвітньої пандемії COVID-19, і, як наслідок, зменшення доходів місцевих та державного бюджетів. Відбувається також трансформація центральних органів виконавчої влади, змінюється роль місцевих державних адміністрацій, фіскальної служби, поліції і т.д. І поряд з цим, зростає роль місцевого самоврядування, як  найдієвішої влади на місцях, тому є над чим працювати.

Детально розглянуто питання щодо підсумків роботи фінансових органів області з питань надходження доходів місцевих бюджетів за 2020 рік та основні завдання і виклики по виконанню у 2021 році, яке доповів заступник директора департаменту - начальник управління бюджетної політики та взаємовідносин з місцевими бюджетами ДФ Олександр Горба.

В ході засідання колегії обговорено окремі проблемні питання фінансування установ та закладів соціально-культурної сфери у 2020 роц, які озвучив начальник управління фінансів соціально-культурної сфери Віктор Квят.

Про результати перевірки складання та затвердження показників районних бюджетів і бюджетів міських, селищних та сільських територіальних громад на 2021 рік проінформував начальник управління планування та виконання обласного бюджету ДФ Валентин Медик.

Крім того, учасниками засідання було заслухано окремі питання використання субвенцій отриманих з державного та обласного бюджетів в 2020 році та проблемні питання подання річної звітності за минулий рік, впровадження та функціонування інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA».

Підсумовуючи засідання колегії,директор Департаменту фінансів Микола Копачевський,висловив вдячність колегам за проведену роботуу 2020 роціта закликав до виконання у 2021 роціпокладених завдань та обов’язків, особливо зважаючи на трансформацію адміністративно-територіального устрою нашої областіта всіх пов’язаних із цим процесом змін.